Wycena wykonania powłok napinanych DPS

W zależności od ilości zamawianych metrów kwadratowych Oferowane powłoki są oryginalne i mają wszystkie atesty i certyfikaty dopuszczające do montażu na terenie Polski.

49 m2 (7x7) - koszt 215 zł/m2
Jedn. Pomiar Cena Wartość
powłoka (folia Renolit)
m2 49,00 99,00 4851,00
naroża
szt 4,00 18,00 72,00
profil montażowy
mb 30,00 82,50 2475,00
montaż
m2 49,00 60,00 2940,00
transport
rycz 1,00 200,00 200,00
Razem netto 10 538,00 zł
25 m2 (5x5) - koszt 235 zł/m2
Jedn. Pomiar Cena Wartość
powłoka (folia Renolit)
m2 25,00 99,00 2475,00
naroża
szt 4,00 18,00 72,00
profil montażowy
mb 20,00 82,50 1650,00
montaż
m2 25,00 60,00 1500,00
transport
rycz 1,00 200,00 200,00
Razem netto 5 897,00 zł
4 m2 (2x2) - koszt 460 zł/m2
Jedn. Pomiar Cena Wartość
powłoka (folia Renolit)
m2 4,00 99,00 396,00
naroża
szt 4,00 18,00 72,00
profil montażowy
mb 10,00 82,50 825,00
montaż
m2 1,00 350,00 2940,00
transport
rycz 1,00 200,00 200,00
Razem netto 1 843,00 zł

Czynniki wpływające na cenę

Wycena usługi to dość złożony proces, ponieważ wpływa na niego wiele elementów, stąd trudno zaproponować ogólny cennik, w którym byłyby uwzględnione wszystkie parametry i aspekty zwiazane ze szczegółami montażu.

Możemy ogólnie wskazać, że cena wykonania 1m2 sufitu napinanego waha się w granicach 90-200zł. Są to bardzo rozbieżne wartości, stąd aby pomóc Państwu poznać, jakie czynniki genrują dodatkowe koszty i podnoszą cenę wykonaina 1m2 sufitu, zamieszczamy poniżej listę elementów różnicujących koszty.

Wielkość sufitu

Im większy sufit, tym lepsza cena za 1m2. Na koszty wpływa stosunek obwodu sufitu do jego powierzchni. W przypadku kwadratowego pomieszczenia o boku 3m, powierzchnia będzie wynosiła 9m2 zaś obwód 12m. Cena montażu folii w takim pomieszczeniu będzie wynosiła wartość 1m2 folii + 1,33m bieżących profili + wykonanie czterech narożników. W przypadku pokoju o boku 5m, powierzchnia będzie stanowiła 25m2 zaś obwód 20m. Wartość montażu w tym wypadku to 1m2 folii + 0,8m bieżących profili + wykonanie czterech narożników. Jeszcze większe pomieszczenia pozwolą ponosić jeszcze niższe koszty za profile, narożniki i ich montaż.

Wysokość i kształt pomieszczenia

Montowanie sufitów napinanych w wysokich lokalach wymaga ustawiania rusztowań i tworzenia dodatkowych zabezpieczeń. Montaż w pomieszczeniach z niskim stropem nie nakłada takich dodatkowych kosztów.

Pomieszczenia na kształt kwadratów lub prostokątów usprawniają proces produkcji powłok. Większa ilość narożników będzie czyniła proces produkcji materiałów bardziej złożonym. Podobnie będzie w przypadku montażu folii.

Rodzaj i struktura folii

Rodzaj materiałów wykorzystanych do montażu sufitów napinanych może wpływać na cenę wykonanego zlecenia. Należy wiedzieć, że na polskim rynku dostępne sa rożne rodzaje folii. Zakup tańszych folii jest tylko pozornie ekonomicznym rozwiązaniem. W rzeczywistości nie można oczekiwać ani długotrwałej grwarancji ani dobrego serwisu. Najtansze folie są ponadto szkodliwe dla zdrowia, ponieważ emitują szkodliwe substancje. Struktura foli również nie wpływa na cenę, z wyjątkiem folii metalicznych i specjalnej grubszej foli dedykowanej do montażu na ścianach. DEKO DPS korzysta wyłącznie z bezpiecznych folii. Do wykonania powłok DPS wykorzystujemy folie niemieckiego producenta RENOLIT, które są materiałami wysokiej jakości i posiadają wszelkie wymagane atesty oraz certyfikaty dopuszczające do stosowania w obiektach publicznych oraz mieszkalnych.

Ilość wykonanego zlecenia

Przekonanie „mniejsze zlecenie, mniejsza zapłata” w tym wypadku nie jest do końca prawdziwe. Przy mniejszej powierzchni sufitu mocowanie folii zajmie mniej czasu i ilości materiałów. Jednakże warto mieć na uwadze, że większe projekty są bardziej opłacalne dla klienta. Jeżeli decydujemy się na montaż sufitu napinanego np. w małej sypialni dziecka i traktujemy tę inwestycję jako testową, aby przekonać się czy ten rodzaj sufitu spełni nasze oczekiwania, a następnie, po kilku miesiącach zgłaszamy się z prośbą o montaż sufitów napinanych w kolejnych pomieszczeniach, to takie przedsięwzięcie może się okazać droższe.

DEKO DPS chętnie wykona zlecenie jednorazowo. Dla nas korzyścią będzie jednorazowe przygotowanie materiału, jego dowóz, wnoszenie i montaż, natomiast dla klienta będzie to ostateczna wycena – przy dużych zamówieniach 1m² gotowego produktu wynosi mniej.

Powierzchnia, do której przymocowana będzie folia

Sufit napinany mocowany jest na aluminiowych listwach, które mocuje się do ścian. Tą powierzchnią może być drewno, beton, glazura czy też aluminium. W zależności od ściany, konieczne są odpowiednie kleje bądź kołki montażowe, które pozwolą prawidłowo rozpiąć folię. Listwy aluminiowe mocowane są do surowych lub otynkowanych powierzchni co około 20 cm kołkami szybkiego montażu, lub profilami aluminiowymi/ drewnianymi odpowienimi wkrętami (również co ok. 20cm). W przypadku ścian lub zabudowy gipsowej mocuje się co 20cm wkręty, zaś w sytuacji gdy mamy do czynienia z glazurą, szkłem lub profilem aluminiowym, korzystamy z kleju polimerowego i kleimy listwy.

Montaż oświetlenia

Wybór sufitów podświetlanych będzie genrował dodatkowe koszty. W zależnosći od wyborów, będą to koszty pasków LED kolorowych lub też jednokolorowych. W przypadku wyboru LED RGB będzie to dowolne oświetlenie wybierane za pomocą pilota dotykowego lub standardowego. Na cenę wpłynie dobór zasilania oraz długość przewodów. Choć wybór sufitów podświetlanych genruje dodatkowe koszty, należy pamiętać że oświetlenia może zamontować tylko specjalista. Dalsza eksploatacja oświetleń nie generuje kosztów, ponieważ taśmy LED są żywotne – wytrzymują nawet do 50tys. godzin. Ostatecznie więc jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne.

Złożoność zamówienia

Montaż bardziej złożonego projektu będzie genrował większe koszty. Bedzie to miało miejsce szczegółnie w przypadku sufitów 3D, w których modeluje się folie i tworzy z nich figury. Podobnie będzie w przypadku mocowania do gładkich powierzchni sufitu napinanego oddzielnych kształtów. Wiecej pracy wymaga również montaż sufitów podświetlanych, gdzie najpierw przygotowuje się oprawę oświetleniową, na której później montuje się folię.

Montaż dodatkowych elementów wymagających otworów

Poza montażem oświetlenia, na końcową cenę mogą wpłynąć również dodatkowe akcesoria takie jak klimatyzacja, tryskacze czy też instalacje przeciwpożarowe.

FAQ

Ceny 1m2 sufitu rozpoczynają się od 90zł, jednakże wycena usługi zależy od wielu czynników.

Koszt sufitu napinanego generuje kilka składowych:

  • cena wybranych folii
  • cena profili
  • obceność punktów oświetleniowych
  • obecność elementów 3D
  • dodatkowe kąty
  • dodatkowe elementy (np. podświetlenie, RGB, gwiezdne niebo, nadruk)
  • montaż
  • lokalizacja

Nie, kolor folii nie wpływa na cenę sufitu napinanego. Odrobinę droższe sa tylko materiały metalizowane i dedykowane na montaż na ścianie.

Materiały, z kórych korzysta DEKO DPS są całkowicie bezpieczne. Jako jeden z niewielu producentów nasze sufity wykonywane sa z najwyższej jakości folii która nie wydziela cząstek metali ciężkich i formaldehydów. Mamy to potwierdzone stosownymi badaniami. Sufity DPS spełniają normy wyznaczone przez prawo europejskie i międzynarodowe. W zakresie odporności ogniowej spełniają normę B, S1, d0 czyli są trudno zapalne, a w razie kontaktu z ogniem nie dymią, nie wydzielają substancji toksycznych i płonących kropli. Zaleca się ich stosowanie w pomieszczeniach, w których szczególnie ważne jest utrzymanie zasad higieny i sterylności.

Tak, powłoki sufitowe są wykonane z materiałów nadających się do przetworu wtórnego, są bardzo trwałe (10 lat gwarancji; mogą wytrzymać nawet 15 lat w stanie niezmienionym), nie wmagają konserwacji, zabezpieczają przed gromadzeniem się wilgoci i utratą ciepła, chronią pomieszczenie przed zalaniem.

Tak, dajemy na sufity napinane 10 lat gwarancji. Kartę gwarancyjną określającą terminy gwarancji oraz warunki konserwacji klient otrzymuje po zainstalowaniu sufitu. Jesteśmy pewni naszych produktów oraz mamy zaufanie do naszych wykfalifikowanych fachowców.

Montaż sufitów napinanych wymaga wprawy. Może stwarzać zagrożenie dla przebywających w pomieszczeniu, jeśli będzie źle zamontowany. Dodatkowo nieprofesjonalnie wykonana konstrukcja będzie widoczna gołym okiem – łatwo będzie dostrzec wadliwe i nieestetyczne marszczenia.

Aby Państwo mogli skorzystać z grawancji konieczna jest eksploatacja sufitu zgodnie z zaleceniami i warunkami wskazanymi w instrukcji, będącej częścią gwarancji. W przypadku samoistnego pęknięcia folii, naprawa usterki zostanie wykonana w ramach garancji. W sytuacji usterki uniemożliwiajacej naprawę, sufit zostanie wymieniony. Wszelkie dodatkowe prace związane z montowaniem oświetlenia, wentylacji, itp. mogą być wykonane tylko przed autoryzowanego instalatora. Podejmowanie się napraw „na własną rękę” przez osoby nieupoważnione będzie równoznaczne z utratą gwarancji.

Nie ma żadnych przeciwskazań, stąd sufity napinane mogą być również montowane w starych pomieszczeniach użytkowych.

W naszych warunkach klimatycznych raczej nie. W temperaturach poniżej zera folia nabiera sztywności i jest mniej odporna na ewentualne uszkodzenia.

W pomieszczeniach z niskim stropem sufity napinane są zalecane, ponieważ obniżają je znacznie mniej niż sufity podwieszane. Sufity podwieszane dodatkowo bardzo obciążają strop. Zastosowanie folii lustrzanej powoduje optycznie znaczne powiększenie pomieszczenia.

Tak, sufity napinane doskonale maskują nierówności sufitu, rury czy też instalacje. Dają wrażenie idealnie gładkiej powierzchni, stąd często określa je się mianem „tafli lodu”.

Wszystkie sufity napinane zapewniają izolację dźwiękową, jednakże na życzenia klienta wykonujemy sufity napinane z dodatkową perforacją, która zapewnia dodatkowe wygłuszenie miejsca. Takie rozwiązanie będzie doskonałe w salach konferencyjnych , biurach czy też szkołach. Wtedy pod tafla sufitu warto zamontować wełnę mineralną lub drzewną. Jako jeden z niewielu producentów posiadamy szczegółowe badania w zakresie akustyki przy zastosowaniu naszych sufitów.

Aby stworzona została idealna powłoka napinana, konieczne jest dokonanie odpowiednich pomiarów. W tym celu przygotowuje się widok sufitu z góry. Wyniki pomiarów podajemy w centymetrach z zaokrągleniem do pełnej liczby (ułamki zawsze zaniżamy do wartości niższej). W przypadku występowania sufitów w kształtach innych niż kwadrat lub prostokąt, warto zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy będą odpowiedzialni za przygotowanie powłoki napinanej. Jednak najbezpieczniej jest jeśli pomiarów dokonuje doświadczony instalator.

Konieczne są:

  • nagrzewnica gazowa na gaz propan – butan lub sam butan
  • łopatki montażowe
  • piła do aluminium
  • niwelator laserowy

Po wykonainu niezbędnych pomiarów przygotowywane są wszystkie elementy sufitu, które są następnie odpowiednio wycinane i obszywane gumowymi zaczepami. Aby móc napinać sufit, konieczne jest zamocowanie na obwodach wnętrza aluminiowych listw, które pełnią rolę stelaża. Sufit mocowany jest najpierw w narożniku. Dzięki ogrzewaniu pomieszczenia, materiał, z którego wykonay jest sufit zwiększa swoją objętość i elastyczność. Po zamocowaniu folii w pierwszym narożniku, czynność jest powtarzana przy przeciwległym kącie. Następnie przytwierdza się środki najdłuższych boków. Podzielone odcinki są następnie mocowane w ich środkach, do momentu aż harpun w całości znajdzie się na aluminiowej liście montażowej.

Możliwe jest nacięcie listwy aluminiowej i zagięcie jej pod odpowienim kątem. Druga możliwością jest przycięcie listwy po obu jej stronach, tak aby pasowała do odpowiedniego kąta pomieszczenia. Pierwsze rozwiązanie jest łatwiejsze do wykonania, choć mniej estetyczne. Docinane listwy muszą być z kolei szlifowane i wygładzane, ponieważ w przeciwnym wypadku moga powodować przerwanie montowanego materiału.

W celu uplastycznienia powłoki napinanej podnosi się temperaturę powietrza w pomieszczeniu montażowym do 50-65ºC. W tym celu stosuje się nagrzewnicę, która jest zasilana gazem. Dzięki temu folia staje się elastyczna i pozwala się modelować i osiągać większe wymiary. Temperatura obniżana jest dopiero po całkowitym zakończeniu prac. W przypadku wcześniejszego obniżenia, powłoka napinana może skurczyć się zbyt szybko.

W przypadku sufitów napinanych z podświetleniem istotną rolę odgrywa kwestia powierzchni oświetleniowej. Sufit może pełnić rolę lampy, stąd nie będzie konieczne montowanie dodatkowych żylandolów. Zalecamy stosowanie taśm LED, które są opcją ekologiczną ze względu na dużą trwałość. Zaletą takich oświetleń jest możliwość zmian kolorów, przez co wnętrza mogą być dostosowane do okazji. Możliwe jest również programowanie zmiany kolorów. Ponadto sufity mogą mieć różne nadruki z podświetleniami oraz mogą być częściowo podświetlone. Oświetleniowe rozwiązania sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach, jak i w starych mieszkaniach „z duszą”.

Zalecamy eksploatację zgodną z instrukcją załączoną do gwarancji. Sufity napinane, które montujemy, są oddawane do użytku po wypolerowaniu. Klient nie musi w zwiazku z tym dodatkowo go konserwować. W przypadku konieczności odswieżenia materiału, należy użyć wody z dodatkiem środka odtłuszczającego, a nastepnie wytrzeć sufit do sucha. Możliwe jest również polerowanie.

W dużych pomieszczeniach użytkowych, np. sale konferencyjne, baseny, szpitale, można stosować parę wodną lub niektóre środki chemiczne. W przypadku tych ostatnich należy skontaktować się z DEKO DPS, ponieważ używanie niewskaznych produktów i ryzyko pojawienia się uszkodzeń folii uniemożliwią skorzystanie z gwarancji na dany sufit.

Materiał tworzący sufit napinany jest trwały i w przypadku prawidłowego użytkowania nie nie ulega uszkodzeniu, ponieważ jest odporny na zabrudzenia oraz osiadanie kurzu. W przypadku zabrudzenia tłuszczem, nie wymaga malowania a jedynia odświeżenia wodą z płynem. Sufity napinane są odporne na światło. Ich barwy są niezmienne nawet do kilkunastu lat.

Materiał, z którego wykonany jest sufit napinany może być wielokrotnie demontowany, stąd w sytuacjach, kiedy konieczne jest serwisowanie instalacji, można dokonać demontażu folii. W przypadku, gdy nastąpiłoby zalanie, możliwe jest osuszenie folii i ponowny jej montaż. Aby nie uległa anulowaniu gwarancja, konieczne jest wezwanie naszych specjalistów.

Dokładamy wszelkich starań, aby sufity były wykonane w jak najkrótszym czasie od złożenia zamówienia. Konieczne jest zebranie wszelkich niezbędnych informacji, aby folia dostosowana do konkretnego pomieszczenia mogła być przygotowywana. Standardowy czas oczekiwania na powłokę to ok. 7 dni, ale w sytuacjach awaryjnych (uszkodzenie) jesteśmy w stanie dostarczyć nową powlokę nawet tego samego dnia.

Tak, wymagamy od naszych klientów przedpłat. Wynika to z indywidaulnego charakteru zamówień. Folia przygotowywana jest pod konkretne pomieszczenie, stąd w przypadku rezygnacji klienta z naszych usług, nie będzie możliwe ponowne wykorzystanie folii do innego zamówienia. Przedpłaty stanowią 40% wartości zamówienia. Możliwe są również ustalenia przedpłat na specjalnych warunkach.

Tak, zawieramy z klientem umowę, w której wskazujemy kwotę zaliczki. Po wykonaniu zlecenia podpisujemy protokół potwierdzający realizację.

Tak, możliwy jest przelew oraz wpłata gotówki.

Tak, montujemy sufity napinane również poza Warszawą.